2019-2020 ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER 1. EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER 2019-2020 AKADEMİK YILI İÇİN BAŞVURU SONUÇLARI

 

Bartın Üniversitesi'nde 2019-2020 akademik yılında öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için 1. ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
 

1 - 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemiz programlarına alınan başvurulara göre ilk yerleşen adayların sonuçları açıklanmıştır. Lütfen aşağıda belirtilen hususları dikkatlice okuyunuz.

 

Üniversitemiz bölümlerine asıl olarak yerleşen öğrencilerin kayıtları, 09-13 Eylül tarihleri arasında Ağdacı Kampüsü Yahya Kemal Derslikleri Binasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan yapılması gerekmektedir.


 

Adayların kabul mektupları adayların e-posta adreslerine gönderilmekte olup aynı zamanda başvuru sonuç ekranından da indirebilirler.

 

Başvuru aşamasında eksik veya yanlış evraktan ötürü kayıt yaptıramamaktan ötürü hak kaybına uğrayan öğrencilerin durumlarından üniversitemiz sorumlu değildir.


Öğrenim Ücretleri (Harç ve Teminatlar)

Öğrenim Ücretlerinin Yatırılacağı Hesap Numarası:

TR70 0001 0000 5251 6096 6950 46 (Ziraat Bankası)

Öğrenim ücretleri, Halk Bankası internet hesabına veya Halk Bankası bankamatiklerine ya da Halk Bankası Şubelerine bizzat giderek yabancı uyruklu numarası, adını ve soyadını vererek yatıracaklardır.

Ya da;

Ziraat Bankası internet hesabına veya Ziraat Bankası bankamatiklerine ya da Ziraat Bankası Şubelerine bizzat giderek yabancı uyruklu numarası, ad ve soyadı verilerek yatırılacaktır.


Teminatın Yatırılacağı Ücrete Ait Hesap Numarası:

TR43 0001 0000 5251 6096 6950 47 (Ziraat Bankası)


NOT: Öğrenim ücretleri 2018-2019 öğretim yılına ait olup, Bakanlar Kurulunun 2019-2020 öğretim yılı için belirleyeceği öğrenim ücretlerine göre değişecektir. Değişiklik halinde fark, ayrıca tahsil edilecektir.

Uluslararası Öğrenci Katılım Formu ve Anketi

Adayların, Türkçe Dil Yeterlilik sınavına katılım sağlayıp sağlamayacakları bilgisi için ve öğrencilerin kayıt durumları hakkında detaylı bilgilerine ulaşabilmek adına listelerde yer alan tüm aday öğrencilerimizin aşağıdaki linkten paylaşılan kısa formu (Uluslararası Öğrenci Katılım Formu & Anketini) en geç 06 Eylül 2019 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

 


Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı (TDYS)

Türkiye’deki üniversitelerden alınmış C1 düzeyinde Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayanlar, Üniversite tarafından 16-17 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak olan Türkçe Dil Yeterlilik Sınavına alınır. Bu sınavda başarısız olan adaylar; Üniversitemizde Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (BÜ-DEM) Türkçe Hazırlık Eğitimine alınır.

 

TDYS 16 Eylül 2019 Pazartesi günü yazılı sınav ile başlayacak olup Orman Fakültesi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecektir. Konuşma becerisini ölçecek olan sözlü sınavlar 17 Eylül 2019 Salı günü Yahya Kemal Derslikleri binasında gerçekleştirilecektir. Bu sınavın başlangıç tarihi yazılı sınav esnasında duyurulacaktır.

 

Sınava katılacak olan adayların ankette bu durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için BÜ-DEM ofisine bizzat gelerek ya da +90 378 223 5498 numaralı telefonlardan ya da budem@bartin.edu.tr veya hudemir@bartin.edu.tr e-posta adreslerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Detaylar için: www.budem.bartin.edu.tr 

 

Zorunlu Oryantasyon Programı

18 Eylül 2019 Çarşamba günü yeni kayıtlı tüm uluslararası öğrenci öğrenciler için tüm gün gerçekleştirilecek oryantasyon programı zorunlu olup öğrencilerin Uluslararası Öğrenci Katılım Formu ve Anketi’ni doldurmaları gerekmektedir.

 

Program ile ilgili detaylı bilgiler daha sonra https://iso.bartin.edu.tr web sayfasından açıklanacaktır.

 

Özel Yetenek ile Öğrenci Alan Programlar

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan Spor Bilimleri Fakültesi Bölümleri ile Eğitim Fakültesinin Resim İş Öğretmenliği Bölümü için yukarıda yer alan takvimde farklılık olabilir. İlgili akademik birimin web sayfasına bakınız.

 

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden programlara başvuru yapacak adaylar, Özel Yetenek Başvuru ve Değerlendirme Kılavuzlarından bilgi alabilirler. Ayrıca ayrıntılı bilgi için Spor Bilimleri Fakültesi web sitesini ve 0378 501 10 00 (Dahili: 5604, 2267) numaralı telefonlar ile Eğitim Fakültesi web sitesini ve 0378 501 10 00 (Dahili: 11 64, 11 70, 11 28) numaralı telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Zorunlu Hazırlık Programına Dahil Olan Programlar

Edebiyat Fakültesi Çeviribilim programına, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programına ve İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler birinci ve ikinci öğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler yabancı dil muafiyet sınavına alınırlar. Bu sınavdan başarılı olanlar birinci sınıfa; başarısız olanlar ise yabancı dil hazırlık sınıfına devam eder. Yabancı dil hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarıyla tamamlayamayan öğrencilerin programdan ilişiği kesilir.

 

Yabancı Dil Hazırlık sınıfında başarısız olarak programdan ilişiği kesilen öğrenciler, Öğrencinin yapacağı 5 tercih içerisinde Üniversitemizde öğretim dili Türkçe olan başka bir programa kayıt yaptırabilir.

 

*Bartın Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Marina ve Yat İşletmeciliği, Gemi İnşaatı, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programlarında eğitim Kurucaşile İlçesinde yapılmaktadır.

 

**Ulus Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı, Giyim Üretim Teknolojisi, Tapu Kadastro, Ormancılık Ve Orman Ürünleri Programlarında eğitim Ulus İlçesinde yapılmaktadır.